Eczane Tabela Yönetmeliği – Yeni Eczane Tabelası ve Fiyatları

eczane tabelası

Eczane Tabelası Nedir?

Sağlık, insanoğlun en temel ihtiyaçlarından biridir. Bu da Eczanelerin hayatımızdaki rolünü çok net bir şekilde anlatmaktadır. Eczane Tabelası bu nedenle çok büyük önem taşımaktadır. Sağlık Bakanlığı yeni getirdiği kanun ile tek tip yeni eczane tabelası sistemine geçildi.  Türkiye’de yer alan tüm eczaneler bundan sonra aynı görselde, aynı şekilde ve aynı yazı karakteri ile olmak zorundadır.

TSE Başkanı Korkmaz yaptığı açıklamada yeni eczane tabelası için Türkçe kelime kullanımı esas alındı ifadelerini kullandı.  Büyük şehirlerde eski tip eczane tabelaları insanlar için zorluk teşkil ediyordu. Yeni gelen düzenleme ile bundan sonra tabelalar artık tek tip olacak. Bu şekilde bir standart sağlanmış olacak. Bu gelişme tüm eczane sahiplerini harekete geçirdi. Aynı şekil, aynı görsel ve aynı yazı karakteri zorunluluk haline geldi.

Yeni Eczane Tabelası Nedir?

Her eczane, tabela bulundurma zorunluluğu bulundurmaktadır. Tabelalar sayesinde, dükkanlar insanların ilgisini daha fazla çeker. Bu hem dükkanlar için hem de tüketiciler için oldukça önemlidir. Yeni eczane tabelası, Sağlık Bakanlığının getirdiği yeni yönetmelik ile zorunlu hale gelmiştir.

Yeni yasaya uymayan eczane sahipleri para cezasına maruz kalacaktır. Bu nedenle yeni yönetmeliğin getirdiği kanunlara uymak oldukça önem taşır. Sizlere bu yazımızda eczane tabelası hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Eczane tabelaları için yeni boyut, şekil, yazı karakteri yönetmelikte yer almaktadır. Yönetmeliği okuyabilirsiniz.

Lütfen sizde daha detaylı bilgi için bizi arayınız

Eczane Tabelası Yaptırmak İçin  işinizi biz profesyonellere bırakın

0553 617 52 99

bilgi@tabelaji.com

www.tabelaji.com

Bir Cevap Yazın