Eczane Tabelası Nedir?

Eczane Tabelası Nedir?
Sağlık, insanoğlun en temel ihtiyaçlarından biridir. Bu da Eczanelerin hayatımızdaki rolünü çok net bir şekilde anlatmaktadır. Eczane Tabelası bu nedenle çok büyük önem taşımaktadır. Sağlık Bakanlığı yeni getirdiği eczane tabelası yönetmeliği ile tek tip yeni eczane tabelası sistemine geçildi. Türkiye’de yer alan tüm eczaneler bundan sonra aynı görselde, aynı şekilde ve aynı yazı karakteri ile olmak zorundadır. 50 cm lik  Eczane Tabelası Harf, 38 cem lik Eczane Tabelası Harf  25 cm lik  Eczane Tabelası Harf yükseklikleri Eczanelerin tabelalarında cephe uzunluk ölçüsüne istinaden değişiklik gösterebilmektedir. Bu harfler Pleksi Vakum Kubik Harflerden oluşacaktır.
TSE Başkanı Korkmaz yaptığı açıklamada yeni eczane tabelası için Türkçe kelime kullanımı esas alındı ifadelerini kullandı. Büyük şehirlerde eski tip eczane tabelaları insanlar için zorluk teşkil ediyordu. Yeni gelen düzenleme ile bundan sonra eczane tabelaları artık tek tip olacak. Bu şekilde bir standart sağlanmış olacak. Bu gelişme tüm eczane sahiplerini harekete geçirdi. Aynı şekil, aynı görsel ve aynı yazı karakteri zorunluluk haline geldi.

Yeni Eczane Tabelası Nedir?
Her eczane, tabela bulundurma zorunluluğu bulundurmaktadır. Eczane Tabelaları sayesinde, insanların ilgisini daha fazla çekip göz aşinalığı sağlanmaktadır dolayısıyla tüm eczanelerin tabelaları aynı olunca buda insanlar tarafından bilinç altına alınarak göz aşinalığı olacaktır. Bu hem eczaneler için hem de hasta veya hasta yakınları  için oldukça önemlidir. Yeni eczane tabelası, Sağlık Bakanlığının getirdiği yeni yönetmelik ile zorunlu hale gelmiştir.
Yeni yasaya uymayan eczane sahipleri para cezasına maruz kalacaktır. Bu nedenle yeni yönetmeliğin getirdiği kanunlara uymak oldukça önem taşır. Sizlere bu yazımızda eczane tabelası hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Eczane tabelaları için yeni boyut, şekil, yazı karakteri yönetmelikte yer almaktadır. Yönetmeliği okuyabilirsiniz.

Türkiyede Eczane Tabelası Üretiminde Lideriz

Eczane Tabelası namı ihtiyacınız var doğru adrestesiniz bizimle hemen iletişim kurun ücretsiz ölçü keşif ekibizi size yönlendirelim.

0553 617 5299

bilgi@tabelaji.com

www.tabelaji.com

Bir Cevap Yazın