Yeni Eczane Tabelası

Yeni Eczane Tabelası
Türkiye’de faaliyet göstermeye devam eden eczanelerin tabelası, Sağlık Bakanlığının getirdiği kanun ile değişikliğe uğradı. Tabelalarda aynı standart kullanılarak, eczanelere erişim kolaylığı hedefleniyor. Farklı standart ve görüntüdeki  eczane tabelaları görsel kirliliğe yol açmaktadır. Aynı zamanda erişim zorluğu ve haksız rekabet gibi sorunlar meydana gelmektedir.
Yeni Eczane tabelası ile tüm bunların önüne geçilmesi planlıyor. Yeni kanun ile, tabelalar aynı tip, aynı yazı şeklinde ve aynı görsele sahip olacaktır. Bu sayede eczanelere erişim daha kolay olacak ve rekabet sorunu ortadan kalkacaktır. Eczaneler arasında rekabet olması, eczanelerin ticarethanelere dönüşmesine neden olmaktadır. Bu da oldukça olumsuz bir durumdur.
Yeni Eczane Tabelası Nasıl Olacak?
Eczane tabelası hakkında yapılan açıklamalar, yeni eczane tabelası nasıl olacak sorusunu akıllara getirmektir. Yeni eczane tabelası hakkında bir çok söylenti söz konusudur. Bundan sonra ülkemizdeki tüm eczane tabelaları aynı görselde, aynı şekilde ve aynı yazı tipinde olucaktır Bu sayede eczaneler arasındaki rekabetin bitmesi ve eczanelere ulaşımın daha kolay olması hedefleniyor.
Yazımızda sizlere yeni eczane tabelası ve tabelalar hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu tip düzenlemeler sık sık olmaktadır. Sitemizden yeni tabelaları rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. Eczane tabelaları yönetmeliği ile hedeflenen şey standart oluşmasının sağlanmasıdır. Görsel kirlilik yerine, ulaşımı daha rahat olan eczanelerin olması, bu yasaların oluşmasının nedenidir. Yeni eczane tabelası ile sağlık sektöründe gelişme kaydedilmesi planlanmaktadır.

Lütfen sizde daha detaylı bilgi için bizi arayınız

Eczane Tabelası Yaptırmak İçin  işinizi biz profesyonellere bırakın

0553 617 52 99

bilgi@tabelaji.com

www.Tabelaji.com

Bir Cevap Yazın